اختلافات بین مدیریت اداری و فیزیکی مهمترین مشکل شهری است –

[ad_1]

به گزارش شهر ، عبدالرضا گلپایگانی با اشاره به روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به این جلسه که با حضور فرهاد افشار شهردار منطقه 20 و معاون شهرسازی شهردار برگزار شد. و معماری و مدیران کل مربوطه گفتند: منطقه 20 جنوبی ترین منطقه است. شهرداری صوفیه بر اساس تقسیمات کشوری تحت حاکمیت ری است و بنابراین تعارضات بین زندگی شخصی تهران و شهر ری و تفاوت شهرداری تهران با حاکمیت ری یکی از مهمترین مشکلات منطقه است.
وی ادامه داد: اختلافاتی که بین شهرداری تهران و استان ری وجود دارد باعث شکاف در حاکمیت قسمت جنوبی پایتخت شده است که به هیچ وجه به نفع شهر تهران و شهر نیست. دلیل این تفاوتها تداخلی است که بین مدیریت فیزیکی شهر وجود دارد ، یعنی. شهرداری تهران و حکمرانی سیاسی ، یعنی شهرستان ری و فرمانداری ، اگرچه استان و منطقه تحت قوانین مربوطه فعالیت می کنند و شهرداری تهران به قوانین حاکم بر مدیریت فیزیکی اشاره می کند. برنامه های جامع و مفصلی و یک برنامه راهبردی وجود دارد ، اما ادامه این درگیری ها از بسیاری جهات برای شهرها خطرناک است و حل این اختلاف یکی از وظایف دولت است ، اما سالهاست که همچنان حل نشده باقی مانده است.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران افزود: علی رغم اهمیت نگاه سیستماتیک به مدیریت شهر و تصمیم گیری بر اساس یادگیری و برنامه ریزی عاقلانه ، حضور در محل و رفع برخی ابهامات در مناطق و شنیدن مشکلات شهر و شهروندان بسیار مهم هستند. “گفتگوی مستقیم در موضوعات تخصصی شهرسازی و معماری با ساکنان شهر در شناسایی مشکلات اصلی و اساسی مناطق مفید خواهد بود. این دانش همراه با آموزش دقیق کارشناسی ، ضریب صحیح تصمیم گیری مدیریت را افزایش می دهد.

گالپایگانی با اشاره به بافت اجتماعی ویژه شهر ری گفت: با توجه به سابقه و قدمت شهر و وجود اماکن و عناصر با ارزش تاریخی و مذهبی از جمله حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) ، این منطقه نیاز به توجه ویژه در زمینه برنامه ریزی شهری دارد و دارای معماری است و مشکلات موجود باید دائماً با نظارت در محل و مطابق قوانین و مقررات حل شود.
وی افزود: در این جلسه به مباحث مطرح شده از سوی شهروندان پرداختیم و با مساعدت شهردار منطقه به برخی از این مسائل راه حل های قانونی ارائه دادیم تا تعدادی از موارد را باز کنیم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *