افتتاح اولین خانه بوم شناختی در منطقه 15 در منطقه ابوذر –

[ad_1]

به گزارش شهر ، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15 ، وحیدرضا انارکی محمدی ، بخشدار منطقه در مراسم افتتاحیه این مرکز گفت: این خانه با مشارکت خانه محله ابوذر ساخته شده که یکی از رهبران محیط زیست. “

وی اهمیت حفاظت از محیط زیست را مورد تأکید قرار داد و افزود: این وظیفه و مسئولیت اجتماعی همه ما است که برای حفاظت و حفظ محیط زیست و تحویل آن در آینده تلاش کنیم.

محمدی با اشاره به اینکه خانه بوم شناختی منطقه ای در راستای اهداف برنامه جام جلب مشارکت حداکثری شهروندان در کاهش پسماند و محلی برای گفتگو و فعالیت های داوطلبانه است ، افزود: تفکیک زباله یکی از محورهای مهم در محیط زیست است حفاظت از محیط زیست و این می تواند مشارکت شهروندان را در تفکیک زباله افزایش دهد.

وی ادامه داد: افتتاح خانه محیط زیست آغاز حرکتی جدید و جامع در محلات است که زیرساخت های مناسبی را برای نهادینه سازی فعالیت های زیست محیطی شهروندان در سطح محله فراهم می کند.

شهردار منطقه در ادامه به اهمیت نقش آموزش در این زمینه اشاره کرد و افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک داوطلبان و سازمانهای غیردولتی (NGO) اقشار مختلف جامعه در زمینه حفاظت از محیط زیست آموزش های لازم را ارائه دهیم. . “

وی با اشاره به اینکه امروز 380 تن زباله داریم ، گفت: امیدواریم با مشارکت شهروندان این میزان را کاهش دهیم.

این گزارش می افزاید؛ در ادامه مراسم ، شینا انصاری ، مدیرکل محیط زیست استان تهران ، از تلاش های شهرداری در منطقه تقدیر کرد و افزود: “خانه محیط زیست به عنوان یک مرکز مستقل برای هویت فعالیت های زیست محیطی و برنامه های افزودنی و آموزشی آن در محله ها فعالیت می کند. . “یک سازنده بین شهرداری و مراکز زیست محیطی ایجاد کنید.

در این گزارش آمده است؛ از دیگر برنامه های این مراسم ایجاد غرفه زیست محیطی با عنوان “نه به کیسه های پلاستیکی” با ترویج استفاده از کیسه های بوم و تجلیل از 7 دانش آموز انتخاب شده در مسابقه محیط زیست بود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *