بازدید انجمن خیریه امام رضائی از مناطق بی دفاع شهر –

[ad_1]

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 19 ، در این بازدید که با کوره های آجرپزی در منطقه دولتخواه آغاز شد ، حسین یکتا ، رئیس خیریه امام رضائی ضمن ارزیابی خدمات ارزنده مدیریت شهری به ساکنان این منطقه با درآمد پایین ، خواستار راه حلی می شوند. مشکلات منطقه هالازیر با عزم جدی ملی شد و در نتیجه آسیب های اجتماعی در این منطقه کاهش یافت و نظم در آن برقرار شد.
وی همچنین از خدمات شایسته شهرداری در این منطقه در بهسازی و آسفالت خیابان هالازیر شمالی و میانی که منجر به توسعه ، رونق و شکوفایی این منطقه و رضایتمندی شهروندان و مشاغل شده است و برای کاهش خسارات مهم است ، تقدیر کرد.
در بازدید از ایستگاه کاهش آسیب های اجتماعی در منطقه خلازیر ، محمدرضا جوادی یگان ، معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران گفت: 7 ایستگاه کاهش آسیب اجتماعی در تهران وجود دارد که دو ایستگاه در این منطقه واقع شده اند. خدمات آموزشی ، پیشگیری ، نگهداری و درمان برای مشتریان.
این مقام مسئول در زمین های متروکه در هالازیر ، وجود کیسه های وابسته و خواب ، فعالیت های فروشندگان زباله و … آسیب های اجتماعی در این منطقه را اعلام و تصریح کرد: برای نظارت بر این آسیب ها ، کمیته ای با محوریت شهردار منطقه. آنها ضمن بازبینی موارد تحت نظارت ، آنها را در قالب پروژه های توسعه محله سازماندهی می کنند.
علی توکلی ، شهردار منطقه نیز در این بازدید با اشاره به استفاده از کوره های آجرپزی اظهار داشت: بیشترین استفاده از این کوره ها نگهداری است و برخی از کوره داران این مکان را به طور غیرقانونی به مهاجران اجاره داده اند که منجر به بروز مشکلات اجتماعی و فرهنگی در این است محدوده.
وی همچنین از محل احداث پارک ایرانیان بازدید کرد و گفت: فاز اول این پارک 14 هکتاری با مشارکت سازمان پارک های شهرداری تهران در حال اجرا است و به حمام ، نمازخانه ، پست برقی ، آبنما مجهز می شود. و غیره
به دنبال این برنامه ، از پروژه های توسعه محلی بازدید شد ، مانند پروژه کوچه دوستی در منطقه نعمت آباد که توکلی در این زمینه به آن اشاره کرد: کوچه شهید آیدار سرابی در این محله دومین معبری است که پروژه کوچه دوستی ساکنان محله کار می کند.
این پروژه که در قالب طرح های معماری ایرانی اسلامی و اشکال هندسی و مطابق با مفاهیم اجتماعی و فرهنگی و مشکلات زیبایی شناسی شهری به صورت انتزاعی و غیرمستقیم طراحی شده است ، علاوه بر رونق و توسعه محله ، شادی آفرینی می کند در میان شهروندان و ساکنان کوچه ها را حمل می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *