تأثیر باغ هنر بر اقتصاد فرهنگ –

[ad_1]

به گزارش خبرنگار شهر سید عباس صالحی ، وزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی ، امشب در جمع خبرنگاران در مراسم افتتاحیه غرفه باغ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هنر ایران ترکیبی از سیارات و ثبات را ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: ما ترکیبی از روحیه ایرانی و دریچه ای به دنیای هنر ایران داریم که هنر ایران را به یک وحدت در تنوع تبدیل کرده است.

صالحی افزود: هنر ایران در یک تقاطع جهانی ، تاریخی و جغرافیایی واقع شده است و همین امر باعث شده است که جمعیت در یک روحیه به یک پدیده جدید تبدیل شوند. ویژگی های جغرافیایی و تاریخی ایران هنر ایرانی را متفاوت کرده است.

وزیر فرهنگ و جهت گیری اسلامی گفت: ما شاهد هستیم که صنایع و معماری های ظریف روح هنر ایران را به فضا و شرایط جدید نزدیک می کنند.

صالحی درباره ساخت سینما در شهرداری تهران گفت: شهرداری ها در بخشهای مختلف در فضاهای هنری شهرداری ها همکاری داشتند. طرحی به نام امید سینما در 28 شهر در حال اجرا است و حدود 80 تا 90 سینما با همکاری شهرداری ها و معاونت سینما ساخته می شود.

وی ادامه داد: این همکاری محدود به حوزه سینما نیست. یکی از خوبی های بین شهرداری و وزارت جهت یابی طراحی خیابان ها و معابر فرهنگ و هنر است. انتقال فرهنگی باغ هنری می تواند زمینه ساز رویدادهای ملی باشد و فرصت هایی را برای اقتصاد فرهنگ و رویدادها فراهم کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *