تهران در بین نوآورترین شهرهای جهان – برلین و استانبول – قرار گرفته است

[ad_1]

به گزارش سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در جلسه شورای معاونین با علیرضا زاکانی شهردار تهران در خصوص همکاری شهرداری تهران با شرکت های نوپا اظهار داشت: خوشبختانه شهردار تهران دارای محدوده وسیعی است. نگرش به مشکلات تهران

برای تهران هوشمند ، سورنا ستاری افزود: توسعه مراکز نوآوری ، کارخانه های نوآوری و توسعه مناطق آن مستلزم یک شهر هوشمند است تا تهران را به یک شهر نوآور و هوشمند منتقل کند و باید اعلام کنم که خوشبختانه تهران در رتبه بندی قرار دارد. امسال از شهرهای نوآور جهان. وی افزود: این رتبه دو سال بیشتر از سال گذشته است و در رتبه 41 و بالاتر از شهرهای برلین ، بارسلونا و استانبول قرار دارد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه در این مدت باید نوآوری را در شهر توسعه دهیم تا شهرداری تهران به عنوان ناظر بر شرکت های نوآور ادامه دهد ، تصریح کرد: این شرکت ها باید وارد مشکلات احتمالی شهر شوند از مشکلات موجود خود برای حل مشکلات استفاده کنید.

ستاری ادامه داد: بخش عمده فعالیت ما در بخش فناوری است و در تهران قبلاً پروژه های خاصی مانند بومی سازی واگن های مترو داشتیم که 85 درصد از آنها در حال حاضر مستقر هستند و قرار است قرارداد بزرگی با مجموعه ای در آن امضا شود. این دوره. “داخلی را ببندید تا واگن های شرکت های دانش بنیان ارائه شود.

وی افزود: برق رسانی شهر یکی دیگر از اقدامات شهرداری تهران است که شامل اتوبوس های برقی ، موتورسیکلت های برقی ، تاکسی های برقی و هیبریدی است که در حال حاضر در بخش علوم مشغول به کار هستند که نمونه های آن آماده آزمایش است.

ستاری در پایان افزود: شهرداری تهران باید به سمتی حرکت کند که درآمدهای متنوعی ایجاد کند ، نه تنها با صدور مجوز ساختمان و مسکن ، بلکه بتواند از نوآوری اجتماعی درآمد کسب کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *