توسعه 24000 متر مربع فضای سبز در قسمت جنوبی و جنوب غربی پایتخت –

[ad_1]

به گزارش شهر ، به نقل از پایگاه خبری معاون فنی و عمرانی شهردار تهران ، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهردار تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: فاز اول جاده حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور 5 مجری در مجریان مختلف مراحل اتمام این پروژه بازآفرینی شهری ، با در نظر گرفتن طراحی و اجرای 24000 متر مربع فضای سبز ، انتظار می رود که تأثیر قابل توجهی در بهبود کیفیت زندگی شهروندان ساکن در مناطق و 18 سال داشته باشد.
صبوری با اشاره به وجود بافت فرسوده ، متراکم و ریز دانه بندی شده شهر در مناطق یاد شده ، عملکرد فاز اول باغ جاده حضرت فاطمه زهرا (س) از نظر ارائه ملاحظات پدافند غیرعامل و فواید باز و مناطق امن شهری در صورت وقایع غیر منتظره. وی این مهم را یادآور شد و یادآور شد: فاز اول این پروژه به بالشتک مخصوص فرود هلی کوپتر مجهز می شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ، با بیان اینکه باغ جاده حضرت فاطمه زهرا (س) باید از نظر مشخصات کل خیابان ، که در دوره مدیریت شهری فعلی توسعه یافته است ، از یک گذرگاه مثال زدنی باشد. استفاده از وسایل روشنایی در این پروژه اعلام و برجسته شد: فاز اول این پروژه با طیف گسترده ای از امکانات و مبلمان شهری به شهروندان تحویل داده می شود.
وی نامناسب بودن خاک بستر در این محور شهر را از جمله مشکلات اجرای پروژه عنوان کرد و افزود: تثبیت آهک و آبرس سیمان از اقدامات لازم در قسمتهای مختلف پروژه سازه های کمکی در نظر گرفته شده است مشکلی در آینده

پروژه احداث باغ جاده حضرت فاطمه زهرا (س) پس از انتقال راه آهن تهران-تبریز به حمل و نقل زیرزمینی در سال 1392 ، در سقف این تونل در منطقه ای به طول تقریبی 9 کیلومتر و امتداد شرقی غربی و عرض متوسط 30 متر حدود 27 هکتار شناسایی شده است. فاز اول این پروژه شامل مساحتی به طول 6 کیلومتر بین میدان شهدا و خیابان الغدیر است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *