شمارش معکوس برای شروع فاز اول پروژه توسعه خط 4 مترو شرقی در تهران –

[ad_1]

براساس گزارش این شهر و به نقل از روابط عمومی و روابط بین الملل شرکت راه آهن در تهران و حومه (مترو) ، علی امام ، مدیرعامل شرکت مترو ، موارد زیر را اضافه کرد: پس از اولویت بندی نتایج کلی برنامه راه آهن مصوب شهر تهران ، ما قصد داریم با تکیه بر منابع غیر پولی شهرداری تهران ، اجرای فاز اول خط توسعه شرقی 4 را آغاز کنیم. فاز اول پروژه توسعه خط شرقی 4 از میدان شهید کلاهدوز تا محل اتصال بزرگراه شهید سلیمانی و شهید باقری امتداد خواهد یافت ، بنابراین شرق تهران از مزایای سیستم حمل و نقل ریلی زیرزمینی بهره بیشتری می برد. البته کل پروژه از میدان شهید کلاهدوز تا پردیس شهید عباسپور (منطقه حکیمیه) امتداد دارد.

مدیرعامل شرکت مترو طول کل پروژه مذکور را 11 کیلومتر عنوان کرد و افزود: در این پروژه احداث 10 ایستگاه پیش بینی شده است که 2 ایستگاه با خطوط دیگر تبادل مسافر می کنند. البته یک ایستگاه مبادله با خطوط اکسپرس نیز وجود دارد که در آینده ساخته می شود. در مرحله اول ، 4 کیلومتر از پروژه در حال ساخت است.

امام در پایان افزود: بر اساس پیش بینی ها ، تخمین زده می شود که در 20 سال آینده ، حدود 25 درصد از کل مسافران خط 4 مشتریانی باشند که از ایستگاه های بخش توسعه شرقی آن استفاده خواهند کرد.

با تکمیل پروژه توسعه شرقی خط 4 مترو تهران ، ساکنان تهران جدید ، تهرانپارس (شرق و غرب) ، دردشت ، حکیمیه ، میدان شاگای ، میدان شاهد و همچنین مشتریان دانشگاه شهید عباسپور و دانشگاه آزاد تهران-شمال ، دسترسی راحت تری به شبکه حمل و نقل خواهد داشت. و آنها حمل و نقل ریلی را پیدا خواهند کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *