غدیر را باید بیشتر شناخت –

[ad_1]

طبق گزارش ها شهرمحمود کلهوری ، شهردار منطقه 5 ، در یادداشتی در مورد عید سعید گدیر نوشت: “عید غدیر بدون شک بزرگترین عید شیعه در جهان است و باید برای جشن و یادبود آن بیشتر مورد توجه قرار گیرد و برنامه ریزی شود.” فلسفه غدیر و آنچه در این روز بزرگ اتفاق افتاد ، اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که هر آنچه در تبیین ، نشر و ترویج غدیر و فلسفه وی سرمایه گذاری می شود ، مناسب و مهم است.

غدیر خم به عنوان یکی از مهمترین جشنواره ها و رویدادهای جهان اسلام ، باید به گونه ای رواج یابد که مانند روزهای محرم ، مردم آن را بدون تبلیغ جشن بگیرند. در این روز سفر به سادات و جشن عید ، عادت خوبی است که هنوز هم در سایر مناطق ایران شاهد آن هستیم ، فراموش شود این آشتی رحم را به صورت مجازی یا تلفنی ادامه دهید.

هر ساله و در طول دهه استان که از عید قربان شروع می شود و تا عید غدیر ادامه دارد ، شور و شوق خاصی در جامعه ایجاد می شود و در سطح منطقه تلاش می شود این اشتیاق در بصری نشان داده شود زیبایی شهر. با توجه به موج پنجم بیماری کرونر قلب ، امسال شهرداری منطقه 5 برنامه هایی را برای بزرگداشت این عید بزرگ با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می دهد.

ما مدت هاست که به مناسبت دهمین سالگرد ولایت شاهد روشنایی در مناطق منطقه هستیم و قرائت های کریسمس ، سخنرانی های مذهبی ، مشاوره های خانوادگی ، موسیقی زنده ، استندآپ کمدی و برنامه های کودک در پارک های منتخب منطقه برگزار می شود . مسابقات فرهنگی هنری غدیر در فضای مجازی ، مسابقات ورزشی در پارک های منتخب منطقه و تهیه و تولید پادکست و برنامه های صوتی و تصویری در فضای مجازی نیز در دهه استان انجام می شود.

تجلیل از خانواده های شهدا و جانبازان سادات در روز عید سعید غدیر در منطقه و محلات و تجلیل از همکاران سادات در عید سعید فطر و اهدای روسری سبز و شاخه های گل از دیگر برنامه هایی است که در عید غدیر برگزار می شود. جا دارد که فرا رسیدن این عید بزرگ شیعیان در سراسر دنیا را به همه عاشقان علی (ع) تبریک گفته و آرزو کنیم در این روزهای شاد و فرخنده بیماری کرونر قلب دنیا را ترک کند و سعی خواهیم کرد این تعطیلات را تبریک بگوییم.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *