واکسیناسیون آتش نشانان در تهران امروز آغاز شد –

[ad_1]

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در گفتگو با خبرنگار شهرستان با اعلام اینکه امروز واکسیناسیون آتش نشانان در حال انجام است ، گفت: امروز حدود 400 آتش نشان در یک مرکز واکسیناسیون غرب تهران در حال واکسیناسیون هستند ، هر روز 400 آتش نشان واکسینه می شوند ، واکسیناسیون در اولویت خواهد بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: در چند ماه گذشته به دلیل کار مستمر نیروهای آتش نشانی ، بیش از 1800 آتش نشان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

وی ادامه داد: آتش نشانان به دلیل ماهیت کار خود باید بر واکسیناسیون اولویت داشته باشند. مکاتبات با م institutionsسسات مختلف واکسیناسیون در ماه های اخیر انجام شده است که سرانجام امروز با پیگیری آقای داوری ، مدیر اجرایی سازمان آتش نشانی تهران و همکاری م institutionsسسات بهداشتی و درمانی ، آغاز شد.

ملکی افزود: پیش بینی ما این است که طی 10 تا 12 روز آینده روند واکسیناسیون آتش نشانان بدون وقفه تکمیل شود.

وی در مورد آمار کلی آتش نشانان برای واکسیناسیون گفت: تعداد آتش نشانان حدود 5300 نفر است. با توجه به اولویت ، ابتدا حدود 4800 پرسنل عملیاتی و سپس بقیه آتش نشانان واکسینه می شوند.

ملکی در مورد نوع واکسنی که به آتش نشانان داده می شود ، گفت: واکسن سینوفارم به آتش نشانان تزریق می شود. اما اگر واکسن ایرانی وجود داشته باشد و آتش نشانان آن را بخواهند ، می توانند واکسن ایرانی را تزریق کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران در پایان اظهار داشت: دوز دوم واکسن طی 28 تا 30 روز آینده تزریق می شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *